Beydilider 2024 Olağan Genel Kurulu Yapıldı

ANKARA İLİ NALLIHAN İLÇESİ BEYDİLİ KÖYÜ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ OLAĞAN GENEL KURULU Varlık Mahallesi Yayın Sokak No: 6/1 Yenimahalle Ankaralılar Derneği (AHİD) Adresinde 28.01.2024 tarihinde Pazar günü saat 13.30 da başladı.

Başkan Mustafa ORMAN’ın açış konuşmasıyla başlayan Genel Kurulda Divan Başkanlığına ASKİ Şube Müdürü Nuri VAROL, Kâtip üyeliklere İsa OKTAY ve Murat ÖZDOĞAN oybirliği ile seçildiler.

Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve ebediyete intikal eden aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin  manevi huzurlarında bir dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşımız toplu söylendi.

Başkan Nuri VAROL gündem Maddelerini okuyarak seçime geçildi.

Başkan Mustafa ORMAN 2022 ve 2023 takvim yılları Yönetim Faaliyet Raporlarını okuyarak ayrıntılar hakkında Genel Kurula açıklamalarda bulundu.

Denetim Kurulu, 2022 ve 2023 takvim yıllarına ait Denetleme Raporlarını Mahmut TAŞDELEN okuyarak, Ankara 65. Noterliğince tasdik edilen İşletme Defterine kayıtlı Gelir-Giderlere ait rakamsal ve mevcutlar hakkında bilgi verdi. İncelemelerle ilgili herhangi bir olumsuz kayda rastlanılmadığı, Yönetim Kuruluna yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ederek, Genel Kurula ve Değerli Üyelerin bilgilerine arzen sunuldu.

2022 ve 2023 takvim dönemleri Yönetim ve Denetim Raporları oybirliği ile ibra edildi.

Dernek faaliyetleri ile ilgili görüşü olanlara söz hakkı verildi. Beydili Muhtarı Ali DEMİREL söz aldı. Muhtarlık ile dernek ortak faaliyetlerinin başarılı olduğunu, köy meydanının düzenleme yapılması, sıcak asfaltın Beydiline gelmesinin mücadele içinde olduklarını,200 tonluk köy su depo ve isale çalışmaları Büyükşehir ASKİ yetkilileri ile projelerin uygulanması aşamasında oldukları bunları köylümüz Nuri Varol’un çabaları, Beydili Derneğimiz ve Beydilini sevenler ile beraber hizmetlere devam ettiklerini dile getirdi.

Divan başkanı Nuri Bey 2024-2025 dönemi için Dernek üye aidatları hususunda üyelere tek tek söz vererek meblanın belirlenmesine geçildi. 50Tl (ELLİTÜRKLİRASI) olarak oy çokluğu ile kabul edildi.

2024-2025 Takvim Yılları yeni Yönetim ve Denetim için seçime geçildi. Divana Kurullar için aday çıkmayınca mevcut Başkan Mustafa ORMAN’ın Yönetim ve Denetim Kurulu Listeleri oy birliği ile seçilmişlerdir.

Başkan Mustafa ORMAN Divan’a Genel Kurula ve Dernek üyelerine teşekkür ederek şunları dile getirdi. Kıt kaynaklarla sonsuz ihtiyaçlarımızın maksimum faydada hizmet verdiklerini, karınca kararınca rahmeti rahmana kavuşan bütün cenazelerimize aynı faaliyet ve hizmet içinde olduklarını, kültürel faaliyetleri ve sosyal hizmetleri bağışlarla götürdüklerini, bütün faaliyetlerde yönetim olarak sağlıklarından ve kısıtlı zamanlarından zaman ayırarak gider katılımlı gönüllü çalıştıklarını söyledi. Beydililere yapılan kamu hizmetinde omuz veren herkese teşekkür etti.

Divan Başkanı Nuri VAROL Genel Kurula katılan üyelere, Beydililere Genel Kurula katkılarından dolayı teşekkür etti. Yeniden seçilen Dernek Başkanı Mustafa ORMAN ve Yönetim Kuruluna, Denetim Kuruluna başarılar dileyerek Genel Kurulu sonlandırdı. 

28.01.2024 Haber Beydilider

Haber hakkında yorumlarınız ve görüşleriniz nedir ?

  1. İlk yorumu sen yapmak istemez misin?